چگونه اعتماد به نفس خود را تفویت کنیم و سریع تر به اهداف مان برسیم؟

اعتماد به نفس کلید مهمی برای موفقیت در هر قدم از زندگی است. افراد با اعتماد به نفس بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. آنها اهداف خود را به راحتی انجام می دهند. در مقابل ، افرادی که فاقد اعتماد به نفس هستند ، غالباً بازنده می شوند. شما هم اگر می خواهید در زندگی خوب عمل کنید باید اعتماد به نفس خود را بسازید. در اینجا ده نکته وجود دارد که می تواند به شما در ساختن اعتماد به نفس تان کمک کند:

 

  • اعتماد به نفس در افرادی که عزت نفس سالم دارند پیدا می شود. آنها ارزش شخصی خود را می دانند و طبق آن عمل می کنند. یک راه خوب برای بهبود ارزش شخصی شما این است که هر روز لیستی از دستاوردهای خود را تهیه کنید. بعد از آماده سازی این لیست خودتان هم تعجب خواهید کرد وقتی ببینید چه تعداد عمل مثبت را هر روز در زندگی انجام می دهید ، اما به آنها توجه نمی کنید. به محض شروع به جستجو در این لیست ، اعتماد به نفس شما بیشتر خواهد شد.

 

  •  اهدافتان را مشخص کنید و بدانید دقیقا قرار است به چه چیزی برسید، در صورت لزوم ، اهداف خود را به کارهای کوچکتر و قابل کنترل تر تقسیم کنید. هر بار که به یک هدف جزئی برسید ، خودتان را تشویق کنید. این باعث افزایش اعتماد به نفس شما می شود و به شما در دستیابی به اهداف بزرگتر کمک می کند.

 

  •  مربی و یا استادی را پیدا کنید که بتواند در رسیدن به هدفتان به شما کمک کند. بیشتر افراد موفق، و افرادی که زندگی خوبی را برای خود فراهم کردند مربی دارند که همان مسیری را که امروزآن را طی می کنند ،یاد گرفتند. مرتباً با مربی خود ملاقات کنید و به عنوان یک روال از مشاوره و پشتیبانی وی بهره مند شوید. میبینید که هر روز چیزی ارزشمند یاد می گیرید.

 

  • با افرادی مثبت و حامی معاشرت کنید ، که شما را دوست دارند و به شما احترام می گذارند و شما هم متقابلا همان پشتیبانی و احترامی را که به شما می دهند را به آنها بدهید. از افرادی که نسبت به شما منفی هستند و مدام از شما انتقاد می کنند در حد امکان دوری کنید. چنین افرادی اعتماد به نفس شما را از بین می برند. آنها باعث می شوند شما به نقاط منفی خودتان بیشتر توجه کنید تا  نقاط مثبتتان و بعد از مدتی ناخودآگاه  در جهان بینی بدبینانه و منفی آنها غرق می شوید، دوست آفرینش سبز این را بدان هیچ چیز نمی تواند آسیب رسانتر از این باشد. این دوستان و این افراد را هرچه سریعتر کنار بگذارید.

 

  • از پوشیدن لباس های خوب و مرتب بودن لذت ببرید. این احساس خوبی به تو می دهد. مردم نیز به گونه ای دیگر به شما نگاه می کنند. به یاد داشته باشید که هر انسانی می خواهد در جمع افراد باهوش و موفق باشد ،اگر به صورت مثبت و هوشمندانه حضور خودتان را نشان دهید خیلی زود می توانید به یک فرد جذاب تبدیل شوید و یکی از راه هایی است که  به راحتی می تواند تفاوت بین موفقیت و شکست را ایجاد کند.

 

  • از شکست نترسید، شکست جزئی از مسیر موفقیت و رسیدن به اهداف است ، پس از شکست فرار نکنید ، در مسیر حرکت در خواسته ها و اهدافتان حرکت کنید،  با خود بگویید که دفعه دیگر موفق خواهید شد. هرگز اجازه ندهید که شکست هایتان بر شما غلبه کند، اما از شکست بیاموزید و مجدد  اشتباه نکنید.ترس از شکست شما را در حلقه تکراری قرار میدهد و اعتماد به نفس شما را از بین می برند. یک راه بهتر این است که شکست های خود را به عنوان چیزی غیرمترقبه در نظر بگیرید و یک چالش جدید را در پیش بگیرید. البته باید از اشتباهات خود درس بگیرید و در مورد توانایی های خود واقع بین باشید.

 

  • سعی کنید منظم ورزش کنید و رژیم غذایی خودتان  را هم مناسب نگه دارید. یک فرد متناسب و سالم بسیار فعال تر است و در حرفه خود به موفقیت های بیشتری می رسد. آمادگی جسمی داشتن و بدن و روحس سالم داشتن بر اعتماد به نفس شما تاثیر مستقیمی دارد

 

  • طیف گسترده ای از علاقه مندی های خود را مشخص کنید و سعی کنید. تمام توجه خود را فقط روی کار و مشکلات خود معطوف نکنید. توجه خود را به سمت علاقه های جدید و کارهای جدید معطوف کنید. این کار ذهن شما را با خوشحالی پرمی کند و اعتماد به نفس شما را تقویت می کند

 

  • شروع به انجام کارهایی کنید که در آن خوب هستید. ممکن است در گذشته کارهایی رو به خوبی انجام میدادید که به دلیل کمبود وقت آن ها را رها کردید. دوباره به انجام آن کارها بپردازید، ممکن است در گذشته نوشته های زیبایی می نوشتید یا ممکن است ورزش خاصی را با مهارت انجام میدادید به آن فعالیت ها برگردید و ببینید اعتماد به نفس شما در حال رشد است.
  • سرگرمی یا کاردستی جدیدی را انتخاب کنید که مورد علاقه شما باشد. شما با انجام این کار همچنان که با افزایش مهارت در آن هستید، اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد. سعی کنید این نکات را تا حد ممکن وفادارانه تمرین کنید و تفاوت را در زندگی خود ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *