افزایش صد در صدی اعتماد به نفس

اگر تصمیم داری که اعتماد به نفس خودت رو تقویت کنی با انجام چند نکته ساده که در ادامه به اون اشاره شده استابل زندگی ات را عوض کن و همین امروز شروع کن

تمرین کردن به شما کمک معجزه آسایی میکند.

بهترین دارایی تو خودباوری است،
همه ما انسان ها با توانایی اعتماد به نفس متولد میشویم و اگر شخصی را با این توانایی میشناسید بدانید که برای تقویت اعتماد به نفس خود تمرین کرده است.

پس اعتماد به نفس چیزی است که در دنیای چالش برانگیز تجارت و زندگی امروزی میتواند از بین برود پس لازم است تا بیاموزید که آن را در خود تقویت کنید

تنها چیزی که لازم است برای رسیدن به موفقیت و خودباوری  انجام دهی  این است که تصمیم بگیری و شروع کنی.

از قضاوت کردن خودت دست بردار

همه ما در طول روز بارها و بارها خودمان را تنبیه فکری میکنیم،اگر کاری را انجام دادی که به شکست تبدیل شده ،یک مرجله جلوتر از فردی هستی که هنوز جرات انجام کاری در راستای رسیدن به اهدافش اتجام نداده، وقتی با قدمی را بر میداری و شروع میکنی هیچ تضمینی در موفقیت آن کار وجود ندارد اما نکته مثبت آن این است که تو کاری را که لازم بود انجام دادی.
به جای فضاوت تجربه ای کسب کن تا در ادامه مسیر به خواسته و هدفت نزدیک تر شوی.

مهمترین چیز این است که منتقد درونی خود را سعی دارد که با مدام به شما می گوید که به اندازه کافی خوب نیستید روبرو بشید

خودت را آنگونه که میخواهی باشی تجسم کن

آنچه ذهن تصور میکند معتقد است که میتواند به آن دست یابد “ناپلئون هیل”

زمانی که تجسم میکنید با این کار میتوانید در ذهن خود به خودتان و توانایی هایتان افتخار کنید چون زمانی که اعتماد به نفس پایینی داریم ، درک نادرستی از خودمان داریم،تمرین کنید که خودتان را خارق العاده ببینید و به اهدافتان برسید.

خودت را تایید کن

عبارات تاکیدی ابزاری قدرتمند برای تایید آگاهانه باورهای مورد نظرتان هستند.” – نیکی کارنویل

ما تمایل داریم که با آن چه خود واقعی مان است روبرو باشیم اما یک ترفند بسیار کاربردی و جذاب وجود دارد که میتواند باعث تغییرات پایدار در شما و برداشت از خودتان باشد.
عبارات تاکیدی جملات مثبتی هستند که اگر با صدای بلند به خودتان بگویید موثرتر هستند چون زمانی که صدای خودتان را میشنوید،باورپذیری ذهن بیشتر میشود.
ما چیزی را که در مورد خودمان میگوییم باور میکنیم،بنابراین اگر جلو آینه ه ایستادی و از تناسب اندام خودت راضی نبودی بلافاصله سعی کن تا نکته مثبتی پیدا کنی که از آن خوشتان می آید و قدردانی کنید.

برای این که مغز شما این عبارات تاکیدی مثبت را بپذیرد ، میتوانید آن ها را به عنوان سوال مطرح کنید، مثل:
چرا من در انجام معاملات و کارهایم اینقدر خوب هستم؟
به جای استفاده از ” من در انجام معاملات بسیار خوب هستم ”
چون در این صورت ذهن شما این تمایلات مثبت را پس میزند اما زمانی که به صورت سوالی مطرح میکنید ذهن را مجبور میکنید که ناخودآگاه بپذیرد و قبول میکند

مغز ما از نظر بیولوژیکی به دنبال سوال است ، بدون این که بررسی کند که آیا این سوال معتبر هست یا نه؟

روزانه کاری را انجام دهید که از آن میترسید

خودتان را دست کم نگیرید، شما بهتر از آن هستید که فکر میکنید
بهترین راه غلبه بر ترس روبرو شدن با آن است. با انجام کاری که شما را میترساند و تجربه ای که از آن نصیبتان میشود اعتماد به نفس شما را تقویت میکند
بنابراین از منطقه امن خود خارج شوید و با ترس هایتان روبرو شوید.

خودت را برای پیروزی و دستاورد آماده کن

برای ایجاد اعتماد به نفس واقعی باید روی موفقیت های خود متمرکز شوید و شکست ها و منفی ها را در زندگی خود فراموش کنید. “دنیس ویتلی”

افراد اغلب توانایی های خودشان را نادیده میگیرند چون زمان تعیین اهداف ، یک هدف بزرگ را تعیین میکنند که رسیدن به آن سخت است،اهدافتان را به قسمت های کوچک تقسیم کنید تا قدم به قدم به نتیجه برسید.
وقتی به نتیجه میرسید باعث میشود احساس خوبی نسبت به خود داشته باشید و کمک میکند تا به سمت اهداف سخت تر حرکت کنید.

لیستی از دستاوردهای خود تهیه کنید

همیشه یک لیستی از دستاوردها و موفقیت های کوچک و بزرگ خودتان داشته باشید برای این که به شما یادآوری میکند که در انجام چه کارهایی خوب و موفق بودید.
به جای تمرکز روی لیست کارهایی که باید انجام دهید ، بر لیست  کارهایی که انجام دادید و موفق شدید متمرکز باشید که راهی عالی در تقویت مهارت اعتماد به نفس شما است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *