چگونه در کمتر از شصت روز اعتماد به نفس داشته باشیم

شخصی که با اعتماد به نفس زیاد نشسته است

داشتن اعتماد به نفس امروزه یکی از لازمه های موفقیت می باشد. افرادی که می خواهند در زندگی شخصی و اجتماعی خود، افراد موفق تر و شادتری باشند، به دنبال راه هایی برای تقویت این ویژگی در خود هستند. به طور کلی افرادی که اعتماد به نفس بیشتری دارند، می توانند در برابر مشکلات و شرایط ناخواسته، با قدرت کامل و به صورت منطقی واکنش نشان دهند. به همین منظور در ادامه قصد داریم، شما را با روش های تقویت اعتماد به نفس در کمتر از شصت روز، آشنا کنیم.

شخصی با انرژی مثبت و اعتماد به نفس دستان خود را رو به اسمان باز کرده
چگونه در کمتر از شصت روز اعتماد به نفس داشته باشیم

افزایش اعتماد به نفس در کمتر از شصت روز

 • تقویت زبان بدن: امروزه زبان بدن یکی از مهم ترین مهارت های مورد نیاز، جهت دست یابی به موفقیت است. به طور کلی نحوه استفاده از زبان بدن، به دیگران نشان می دهد که شما چقدر به خودتان اعتماد دارید. این مهارت دید افراد را به شما به طرز چشمگیری تغییر خواهد داد. به همین دلیل اگر قصد دارید در کوتاه ترین مدت اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. بهتر است در ابتدا زبان بدن خود را تقویت نمایید. از جمله کارهایی که می تواند به تقویت زبان بدن شما کمک نماید، می توان به موارد زیر اشاره نمود.
 • هنگام نشستن کمرتان را صاف نگه دارید.
 • هنگام صحبت کردن، مستقیما به چشم های طرف مقابلتان نگاه کنید.
 • زمانی که با دیگران صحبت می کنید، سرتان را بالا نگه دارید. و …
 • توجه به ظاهر: پوشش و ظاهر شما اولین چیزی است که، طرف مقابل شما آن را می بیند. معمولا در اولین برخورد ظاهر شما معرف شما می باشد. زیرا افراد شناختی در رابطه با شخصیت شما ندارند. بنابراین با توجه به پوشش شما در رابطه با شما نظر می دهند. به همین دلیل سعی کنید از لباس هایی که با یکدیگر هماهنگی دارند، همچنین تمیز و مرتب هستند، استفاده کنید. به طور کلی برخی از لوازم شخصی مانند ساعت، کیف و … می تواند نشان دهنده میزان اعتماد به نفس شما باشد. به گفته روانشناسان از طرز لباس پوشیدن شما، می توان تا حدودی به شخصیت شما پی برد. بنابراین بهتر است هنگام ملاقات با افراد مختلف به ظاهر خود توجه داشته باشید.

شخصی در حالت اوج اعتماد به نفس

 • تفکرات مثبت: انرژی و تفکرات مثبت به طور شگفت انگیزی روی زندگی شما تاثیر خواهد گذاشت. فکرهای مثبت و دید مثبت به زندگی، به زندگی شما باز خواهد گشت. از طرفی افرادی که دائما در حال منفی نگری و غر زدن هستند، هیچگونه جذابیتی برای دیگران ندارند. به همین دلیل انسان ها سعی می کنند از این افراد فاصله بگیرند. از آنجایی که مثبت اندیشی موجب می شود تا افراد بخواهند با شما ارتباط برقرار نمایند. می تواند مستقیما روی اعتماد به نفس شما نیز تاثیر بگذارد. به همین دلیل سعی کنید:
 • همیشه لبخند بزنید.
 • با انسان هایی معاشرت داشته باشید که، انرژی مثبت دارند و مثبت اندیش هستند.
 • هدف ها و دستاورد های خود را در یک دفترچه یادداشت نمایید.
 • شکرگزار باشید و بابت داشته هایتان از خداوند تشکر کنید. و …
 • حفظ آمادگی: با ترس ها و نگرانی های خود روبرو شوید. با وجود مثبت اندیشی، زندگی همیشه سرشار از خوشی نیست. در برخی مواقع مشکلاتی هستند که، می توانند این خوشی را مختل نمایند. به همین دلیل باید آنها را به درستی رفع نمود. در صورتی که فکر کنید هیچ زمانی دچار مشکل نخواهید شد، هنگام برخورد داشتن با آن، قادر به رفع آن به صورت منطقی نخواهید بود.

این به معنای فکر کردن به مشکلات نیست. بلکه به معنای حفظ آمادگی جهت برخورد داشتن با مشکلات و ارائه راه حلی منطقی برای رفع آن است. برای اینکار در ابتدا سعی کنید با ترس های خود روبرو شوید و آنها را از بین ببرید. هر انسانی نسبت به موضوعی ضعف دارد. قبل از آنکه به طور ناگهانی با آن روبرو شود، بهتر است آگاهانه و آماده به پیشواز آن برود. به طور مثال افرادی هستند که از ارتفاع هراس دارند. این افراد قبل از آنکه مجبور به قرارگیری در این موقعیت شوند. بهتر است خودشان با آن روبرو شوند و آن را رفع نمایند. همچنین برخورد با ضعف و ترس ها و در نهایت رفع آنها می تواند در تقویت اعتماد به نفس شما بسیار موثر باشند.

دختری که اعتماد به نفس دارد
چگونه در کمتر از شصت روز اعتماد به نفس داشته باشیم

نکات حائز اهمیت افزایش اعتماد به نفس در کمتر از شصت روز

 • جذاب و درست صحبت کردن، موجب جذابیت شما برای دیگران می شود. بنابراین سعی کنید جسورانه، مودبانه و جذاب صحبت کنید. صحبت کردن های سریع و هیجانی نشان دهنده اعتماد به نفس پایین فرد می باشد. به همین دلیل سعی کنید با آرامش و اعتماد به خود صحبت کنید.
 • سعی کنید از یادگیری مطالب و مهارت های مختلف، دست نکشید. بالا بردن اطلاعات عمومی و تقویت تخصص می تواند در افزایش اعتماد به نفس شما بسیار موثر باشد.
 • ورزش کنید. دفع انرژی های منفی و همچنین حفظ تناسب اندام به شما احساس رضایت بیشتری نسبت به خودتان می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *