چگونه 5 افراد تاثیر گذار در زندگی خود را شناسایی کنیم؟

افراد تاثیرگذار در زندگی

افراد تاثیرگذار نقش مهمی در رشد و پیشرفت دارند

هر فردی در زندگی خود کسانی را دارد که در برخی مواقع بدون آنکه متوجه شود، تحت تاثیر آنها قرار می گیرد. قطعا شما نیز با چنین افرادی برخورد دارید. این افراد انسان های تاثیر گذار در زندگی شما هستند که رفتار و حرف های آن ها می تواند در تصمیم گیری های شما نقش موثری داشته باشند.
خیلی از افراد می خواهند انسان های تاثیر گذاری باشند و افراد تاثیر گذار در زندگی خود را نیز بشناسند.
به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با نحوه تاثیر گذاری و 5 نفر تاثیرگذار در زندگی خود، آشنا کنیم.

چگونه جزو 5 نفر تاثیرگذار زندگی دیگران باشیم؟

خیلی از افراد می خواهندخودشان نیز جزو 5 نفر تاثیرگذار زندگی دیگران باشند و خصوصیات افراد تاثیرگذار را داشته باشند، برای اینکه بتوانید از همچین جایگاهی برخوردار باشید، نیاز است تا برخی از ویژگی های خود را تقویت نمایید که این ویژگی ها به شرح زیر می باشند.

هدف داشته باشید

هدفگذاری و تاثیرگذاری

یکی از ویژگی های بارز انسان های تاثیرگذار، داشتن اهداف مشخص و تعریف شده است. این افراد معمولا می دانند که برای چه چیزی تلاش می کنند و می خواهند در آینده به چه چیزی  دست پیدا کنند. بنابراین اگر شما نیز می خواهید در این دسته قرار بگیرید، بهتر است خواسته خود از زندگی، کار، تلاش و … را مشخص نمایید، سپس در راستای رسیدن به آن تلاش کنید.

مهارت های گفتاری خودتان را تقویت کنید

از هر فرصتی برای صحبت در جمع استفاده کنید ،اشکالی ندارد اگر احساس ترس یا خجالت کردید این ها را به عنوان مرحله ای از رشد و پیشرفت خودتان بپذیرید و امتحان کنید ، جملات خودتان را تصحیح کنید و به صحبت کردن ادامه دهید، مهارت های تاثیرگذاری هم مانند هر مهارت دیگه ای بسیار مورد توجه است، از جلسات کوچک شروع کنید ،این که مهارت گفتاری شما چقدر در تاثیرگذاری شما نقش دارد محدودیتی ندارد.

تغییر را از درون خود شروع کنید

خیلی از افراد زمانی که انتقادی از آنها می شود. به سرعت گارد دفاعی می گیرند و اشتباه خود را نمی پذیرند. اما اگر می خواهید جزو افراد تاثیرگذار باشید. باید با روی باز از انتقادات درست و به جا استقبال نمایید. سپس تغییر را از درون خود آغاز کنید. در این صورت قطعا می توانید یکی از 5 نفر تاثیرگذار در زندگی اطرافیان خود باشید.

کارهایتان را برنامه ریزی و اولویت بندی کنید

از دیگر ویژگی های افراد تاثیرگذار برنامه ریزی داشتن است. این افراد برای تمامی کارهای خود برنامه ریزی دارند و بر اساس اولویت بندی آنها را انجام می دهند، زیرا اولویت بندی خود را مهم تلقی می نمایند.

مثبت اندیش باشید

مثبت اندیشی-افراد تاثیرگذار در زندگی

اگر می خواهید شما نیز جزو 5 نفر تاثیرگذار در زندگی دیگران باشید، باید مثبت اندیش باشید. زیرا افراد تاثیرگذار از ناامیدی، ناراحتی و شکست صحبت نمی کنند، بلکه دیگران را به زندگی امیدوار می کنند. همچنین برای موفقیت خود از شکست دیگران استفاده نمی کنند، به همین دلیل شما را نیز به این کار دعوت نمی کنند.
به طور مثال زمانی که قرار است در یک رقابت شرکت کنید، به شما نمی گویند که فلان شخص شکست بخورد تو برنده خواهی شد. بلکه می گویند با تلاش زیاد و نیت درست، قطعا برنده هستید.

روابطی بر پایه اعتماد داشته باشید

یکی دیگر از ویژگی های افراد تاثیر گذار رازداری و روابطی است که بر پایه اعتماد شکل گرفته اند، بنابراین اگر می خواهید فردی تاثیر گذار باشید رازهای دیگران را فاش نکنید و از اعتماد دیگران سواستفاده نکنید

مهارت های تصمیم گیری درست را بیاموزید

یکی از مهم ترین ویژگی های افراد تاثیر گذار، قدرت تصمیم گیری درست است، این افراد با تصمیمات عاقلانه و منطقی دیگران را تحت تاثیر قرار می دهند، به همین دلیل دیگران در تصمیم گیری های خود، از نظرات این افراد نیز استفاده می کنند

نحوه شناخت 5 نفر تاثیرگذار زندگی خود

و اما انسان های تاثیر گذار در زندگی شما…

اگر می خواهید 5 نفر تاثیرگذار در زندگی خود را بشناسید باید به مواردی که در ادامه ذکر خواهیم نمود، توجه داشته باشید. افرادی که در زندگی شما نقش دارند و آن را تحت تاثیر قرار می دهند، افرادی هستند که ویژگی های زیر را دارند.

  • زمانی که می خواهید در رابطه با موضوعات مهم زندگی خود، تصمیم گیری کنید، قطعا با توجه به منطق و شرایط خودتان تصمیم می گیرید اما افرادی هستند که نظرات آنها می تواند در نتیجه تصمیم گیری شما نقش داشته باشد. اگر شخصی در زندگی شما وجود دارد که از این ویژگی برخوردار است قطعا جزو 5 نفر تاثیرگذار زندگی شما است.

برخی از افراد در زندگی انسان وجود دارند که رفتار و گفتار آنها را الگو قرار می دهید.این افراد می توانند جز گروه افراد کاریزماتیک باشند، به طور مثال زمانی که طرز لباس پوشیدن این افراد را می بینید به طور ناخودآگاه زمانی که می خواهید لباس بخرید، سعی می کنید مانند این افراد لباس انتخاب کنید یا اینکه هنگام حرف زدن و یا رفتار این افراد به آنها دقت نموده و سعی می کنید شما نیز به همان صورت رفتار کنید، شاید در ابتدا متوجه این رفتار نشوید اما با کمی فکر کردن متوجه خواهید شد که این افراد بدون اینکه بخواهید شما را تحت تاثیر قرار می دهند.

از دیگر مواردی که می توانید با توجه به آن 5 نفر تاثیرگذار زندگی خود را بشناسید، هنگام خوشحالی و غم است، برخی از افراد زمانی که شما ناراحت هستید به راحتی می توانند شما را از غم رها کنند یا برعکس  در زمان خوشحالی شما با گفتن برخی از نا امیدی ها می توانند موجب غم و اندوه شما شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *