چگونه قدرت کلمات بر زندگی ما تاثیر دارند؟

مردی که با بلندگو داد می زند-قدرت کلمات-قدرت کلام

قدرت کلام که شما را خوشبخت یا بدبخت می کند

در این مقاله در کمتر از پنج دقیقه نکاتی خواهیم گفت که به قدت کلام خود پی ببرید، کلمات یکی از مهم ترین و پر کاربردترین ابزارهای ارتباطی انسان می باشند، افراد ناراحتی، درد، خوشحالی، استرس و تمامی حالت های روحی خود را با بیان نمودن کلمات، به دیگران می فهمانند، به همین دلیل است که کلمات از قدرت ویژه و بسیار بالایی برخوردار اند.
کلماتی که شما به زبان می آورید می تواند فرد مقابل شما را به گونه ای جذب نماید که به محترم ترین آدم از دید او تبدیل شوید، از طرفی می تواند خشم را در فرد مقابل شما گسترش دهد.
این کلمات هستند که شخصیت شما را در دید اطرافیان می سازند. بیان نمودن کلمات از زبان شما می تواند موجب خشم، آرامش، تمسخر، تعجب، خوشحالی و … در فرد مقابلتان شود.
بنابراین قدرت کلام را در زندگی خود جدی بگیرید.

دو نفر با هم صحبت می کنند و از معجزه کلام خود استفاده می کنند

قدرت کلام و تاثیر آن در زندگی

انسان ها در طول روز از کلمات زیادی استفاده می کنند، بسیاری از کلمات می توانند شما را بخندانند و بسیاری از آن ها می تواند موجب گریه شما شود. قدرت کلام می تواند انسانی را امیدوار کرده و یا نا امید سازد ،به همین دلیل است که قدرت کلام تاثیر بسیار زیادی در زندگی انسان ها دارد.
کتاب های زیادی نوشته شده اند تا این باور را در انسان به وجود بیاورند که کلام آنها می تواند زندگی آنها را تغییر دهد، کتاب قدرت بیان برایان تریسی اطلاعاتی در مورد صحبت کردن درست و تاثیرگذار دارد و به شما کمک می کند تا با نفوذ قدرت کلام خودتان دیگران را تحت تاثیر قرار دهید.

قسمت اعتماد به نفس از کتاب قدرت بیان برایان تریسی
بخشی از کتاب قدرت بیان برایان تریسی

قدرت بیان خود را دست کم نگیرید

اگر شما دائما از کلمات منفی استفاده کنید، به مرور زمان این کلمات باورهای منفی را در شما ایجاد می کنند، این باورها زندگی شما را می سازند در نهایت چیزی جز شکست و اندوه نخواهید داشت.

در صورتی که از کلمات مثبت استفاده کنید این تاثیرات برعکس خواهند شد، اعتماد به نفس شما افزایش می یابد و انگیزه شما برای تلاش بیشتر خواهد شد. به همین دلیل مراقب کلماتی که به زبان می آورید باشید، این کلمات می توانند آینده شما را تغییر دهند. برای درک بهتر به رهبران بزرگ جهان مانند گاندی، چرچیل و هیتلر فکر کنید، این افراد از جمله کسانی بودند که با قدرت کلامی که داشتند توانستند افراد زیادی را جذب خود نمایند، قدرت کلام آنها به اندازه ای نافذ و برنده بوده که توانسته جهانی را به صلح دعوت کند و یا جنگی عظیم را در پی داشته باشد.

روان شناسان می توانند بیماری های روحی را درمان کنند چه اتفاقی می افتد؟ روانشناسان به کلمات شما گوش می دهند و با استفاده از قدرت کلامشان شما را به آرامش دعوت می کنند. این قدرت به آنها کمک می کند تا اعتماد شما را جلب نمایند، سپس شما به راحتی احساسات درونی خود را بیان می کنید، شما با استفاده از این قدرت می توانید موفقیت و شکست خود را تا میزان بسیار زیادی تعیین نمایید، بنابراین در طول روز خود به کلماتی که به زبان می آورید دقت داشته باشید و به درستی آنها را بیان کنید.

ضمیرناخودآگاه و فدرت کلمات

تو با کلماتی که در طول روز استفاده می کنی زندگی خودت را میسازی،اگر زندگی ات آن گونه که نیست که می خواهی پی لازم است تا برنامه ریزی ذهن و کلمات خودت را تغییر دهی، کلمات تاثیر مستقیمی بر ضمیرناخودآگاه ما دارند،اگر می خواهی که موفق شوی ،ثروتمند شوی، سلامتی خودت را به دست بیاوری و یا رابطه عاطفی رویایی خودت را در زندگی ات نمایان کنی ابتدا لازم است تا آگاهانه بدانی که از چه کلماتی استفاده می کنی.

کلمات بر امواج و ارتعاش روحی شما تاثیر مستقیمی دارند و قانون جذب هم به همان ارتعاش پاسخ می دهد،اگر میخواهید بدانید کلماتی که استفاده کردید آیا مثبت بودند یا منفی،کافی است به دستاوردهای زندگی تان در همین لحظه حال دقت کنید.

دو مرد با هم صحبت میکنند-قدرت بیان

قدرت کلام و تاثیر آن بر اعتقادات انسان

شک نداشته باشید که کلمات اعتقادات هر انسانی را می سازد؛ شما از زمانی که به دنیا می آیید کلمات زیادی در اطراف شما بیان می شود، کلماتی که می شنوید به شما می گویند هویت شما چیست. این کلمات هستند که به شما می آموزند چه چیزی درست و انسانی است،چه کسی دوست و چه کسی دشمن شماست، به همین دلیل اعتقادات هر فردی بر پایه کلماتی که می شنوند شکل می گیرد.

استفاده از قدرت بیان برای دست یابی به موفقیت

قطعا به جدیت این قدرت در زندگی خود پی برده اید بنابراین بهتر است این قدرت را در راه درست استفاده نمایید. بیان کردن کلمات مثبت، مودبانه، محترمانه و به جا می تواند زندگی شما را دستخوش تغییراتی مثبت نماید. بیان کلماتی مانند بیچاره، خسته، بدبخت، بد شانس و … که بار معنای منفی دارند می توانند انرژی منفی را وارد زندگی شما کنند، از طرفی بیان کلماتی مانند خوشبخت، خوشحال، قدرت، بهتر، انرژی و … می توانند بار مثبت خود را در زندگی شما نیز منعکس نمایند.

جدولی برای نمونه کلمات-قدرت کلام

به کلماتی که به زبان می آورید دقت کنید! بارها برای هر فردی پیش آمده است که کلماتی را بیان نموده و از بیان آنها پشیمان شده است. دلیل این موضوع استفاده از کلمات نادرست در جای نامناسب می باشد. کلماتی که بار معنایی مثبتی دارند می توانند انرژی شما را افزایش دهند همچنین در افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس شما نیز موثر می باشند.

به همین دلیل انگیزه شما را برای دستیابی به موفقیت و اهدافتان بیشتر خواهند نمود. برای اینکه بتوانید از قدرت کلام در موفقیت خود استفاده نمایید، این مورد را به طور جدی تمرین کنید.

هنگام صحبت کردن در رابطه با خود و کارتان، از هیچگونه جمله منفی استفاده نکنید به طور مثال به جای گفتن ” اما زبان انگلیسی ضعیفی دارم” بگویید ” از قدرت بیان بالایی برخوردارم” این کار بازی با کلمات نیست بلکه تضعیف دیوی است که از نقص هایتان ساخته اید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *