7 مورد از زبان بدن که شما را با اعتماد به نفس تر میکند

خانمی که با اعتماد به نفس نشسته

اعتماد به نفس از جمله مواردی است که در موفقیت شخصی و اجتماعی انسان ها نقش بسیار موثری دارد. افرادی که از این ویژگی برخوردار هستند، معمولا افراد پر انرژی تر و موفق تری در جامعه هستند. اما برای تقویت اعتماد به نفس راهکارهای بسیار متعدد و متفاوتی وجود دارد. اما یکی از مواردی که همزمان می تواند در افزایش اعتماد به نفس و دستیابی به موفقیت های اجتماعی موثر باشد، استفاده صحیح از زبان بدن است. اکثر افرادی که امروزه به دنبال کسب موفقیت کاری و اجتماعی هستند، نام این مهارت و تکنیک های زبان بدن را بارها شنیده اند. اما کمتر کسی با تاثیرات آن در افزایش اعتماد به نفس آشنایی دارد. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با تاثیر زبان بدن در افزایش اعتماد به نفس، بیشتر آشنا کنیم.

زبان بدن چگونه می تواند در افزایش اعتماد به نفس موثر باشد؟

  1. برقراری ارتباط چشمی: شاید بارها شنیده اید که زبان چشم ها بسیار گیراتر از زبان کلامی آدم ها است. بنابراین نحوه نگاه کردن به آدم ها از تکنیک های زبان بدن است. که در برقراری ارتباط با دیگران و افزایش اعتماد به نفس شما نقش بسیار موثری دارد. تماس چشمی با مخاطب، نشان از اعتماد شما به خودتان است. اینکار موجب می شود تا افراد بیشتر از همیشه حرف های شما را باور داشته باشند و به شما اعتماد کنند. که در نهایت موجب افزایش اعتماد به نفس شما نیز می گردد.خانمی با نگاه زبان بدن و با اعتماد به نفس
  2. حالت صورت: سری افتاده و چانه ای آویزان نشان از عدم اعتماد به نفس شما به خود و یا موضوعی است که در رابطه با آن صحبت می کنید. بنابراین اگر با این زبان بدن با کسی سخن گفتید، توقع نداشته باشید که به شما و حرف هایتان اعتماد کنند. اگر می خواهید اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. سعی کنید هنگام صحبت کردن چانه خود را بالا نگه دارید و با سری آویزان صحبت نکنید. افرادی که با سر و چانه ای بالا صحبت می کنند، نشان می دهند که به حرف های خود اعتماد کامل دارند و دروغ نمی گویند.
  3. نوع ایستادن: هنگامی که ایستاده ارتباط کلامی با کسی برقرار می نمایید. قرار گیری شانه هایتان را فراموش نکنید. یکی از مهم ترین تکنیک های حرفه ای در زبان بدن، ایستادن با شانه هایی استوار است. افرادی که با شانه هایی افتاده مقابل شما قرار می گیرند. نسبت به گفته های خودشان مطمئن نیستند و یا شما را فرد مهمی نمی دانند. بنابراین ناخودآگاه از این افراد فاصله خواهید گرفت. بنابراین سعی کنید هنگام گفتگو با دیگران، شانه های خود را آویزان نکنید. این کار موجب افزایش احترام و اعتماد طرف مقابل به شما و در نهایت اعتماد به نفس شما می شود.
  4. قرار گیری پاها: خیلی از افراد به اشتباه فکر می کنند، زمانی که صحبت می کنند کسی به پاهای آنها دقت نمی کند. اما متاسفانه این تفکر کاملا اشتباه می باشد. از جمله مواردی که در زبان بدن، باید آن را جدی گرفت، نحوه قرار گیری پاها است. به طور مثال زمانی که با کسی صحبت می کنید، پاهای خود را جفت نکنید، این نشان از استرس و عدم حرفه ای بودن شما در حوزه موضوعی است که، در رابطه با آن صحبت می کنید. همچنین باز کردن بیش از حد پاها نشان از بی احترامی شما نسبت به فرد مقابلتان است. بنابراین هنگام صحبت کردن سعی کنید پاهای خود را به صورت نیمه باز قرار دهید. این کار علاوه بر اعتمادی که در طرف مقابل نسبت به شما ایجاد می نماید، در افزایش اعتماد به نفس شما نیز موثر است.خانمی در حاب سخنرانی با زبان بدنی گویا
  5. نحوه نگه داشتن دست ها: از دیگر تکنیک های زبان بدن که می تواند موجب افزایش اعتماد به نفس و اعتماد دیگران به شما شود، دستهایتان است. تحت هیچ شرایطی هنگام صحبت با دیگران، دستهایتان را مخفی نکنید. ( پشت سر، درون جیب و …). همچنین هنگام دست دادن با افراد، چند ثانیه مکث کنید و سپس دستتان را از دست آنها خارج نمایید. این کار میزان قدرت و اعتماد به نفس شما را نسبت به خود و صحبت هایتان نشان می دهد.
  6. استفاده از کلمات درست: جواب دادن با سر و کلماتی مانند “هوم” نشان از بی ارزش دانستن موضوع و گفتگو است. بنابراین موجب می شود تا دیگران نیز برای شما و گفته هایتان ارزشی قائل نشوند. به همین دلیل سعی کنید، در اینگونه مواقع به جای استفاده از سر و تکان دادن آن از کلمات استفاده نمایید.
  7. تمرکز کردن: از دیگر تکنیک های زبان بدن که در افزایش اعتماد به نفس موثر می باشد، تمرکز شما روی صحبت های دیگران است. زمانی که فرد مقابل شما در حال صحبت می باشد، بهتر است از تکان دادن بدن به خصوص دست و پاهای خود جدا خودداری نمایید. این کار نه تنها تمرکز فرد مقابل را مختل می نماید. بلکه نشان می دهد که شما موضوع و گفتگو را فاقد ارزش می دانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *