فایده پذیرفتن افکار منفی

مربوط به پذیرفتن افکار منفی

چطور از افکار منفی دوری کنیم

جایگزین کردن فکر مثبت به جای فکر منفی وقتی افکار منفی شروع به فعالیت در مغز شما می کنند فرآیندی طبیعی است و البته این حق شما است که توانایی کنترل افکارتان را داشته باشید، اما اینکار بدون داشتن آگاهی لازم و اقدامات لازم سخت می شود و حتی ممکن است بدون آگاهی ناامید و تسلیم افکار منفی خود شوید.

اما می توانید با انجام چند حرکت ساده یوگا و مراقبه( مدیتیشن) و تکرار جملاتی مانند “همین حالا از من دور شو” به خودتان کمک کنید تا در لحظه حال متمرکز شوید و توانایی کنترل فکر خودتان را به دست یگیرید.

فرض کنیم که دچار مشکلات مالی شده اید، از اینکه همسرتان شغل خود را از دست داده احساس استرس و نگرانی دارید و بزرگترین نگرانی شما ناشی  از این است که کنترل خودتان را از دست ندهید چون  مدام افکار منفی در ذهن شما جریان دارد و توانایی حل مسئله را ندارید.

یک فرد نشسته و افسرده

خبر خوب این که اکنون توانایی خارج شدن و رها شدن از قدرت منفی را دارید

وقتی به رهایی از منفی ها فکر می کنید ،  تمام تلاش خود را برای بیرون کشیدن این افکار از ذهن خود انجام می دهید،اما بهتر است راهی که تا همین لحظه انجام می دادین و مبارزه درونی که با خود داشتید را متوقف کنید و با  یک رویکرد متفاوت و جدید به وضعیت خودتان نگاه کنید،

 مراقبه و یوگا کلیدهای طلایی

در این حا قصد داریم یک راهکار فوق العاده عجیب اما دوست داشتنی و قابل اجرا را به شما معرفی کنیم:
شما به جای این که افکار منفی خود را از ذهن خارج کنید ، در مرحله اول آن ها را بپذیرید و در مرحله بعدی آن ها را رها کنید ، این افکار دوباره برمی گردند شما دوباره همان فرآیند را انجام می دهید تا جایی که به این قدرت ذهنی برسید که وقتی چنین افکاری وارد مغز شما شدند به راحتی بتوانند آزاد شوند.
ادامه دهید، شما سعی نمی کنید آنها را از ذهن خود دور کنید ، بلکه به آنها اجازه می دهید راه خود را ادامه دهند و به راحتی از ذهن شما دور شوند.

 نگرانی های شما و آزاد کردن افکار منفی

یک روز دیگر طلوع می کند و همسرتان به پیدا کردن شغل جدید و درآمدزایی ادامه می دهد، طبق معمول سیل افکار منفی و احساسات پریشانی وارد ذهن شما می شود.
به یاد داشته باشید که اکنون دو چیز را می دانید.

  1.  نگرانی های شما ناشی از عدم کنترل شماست.

  2.  شما همچنین می دانید که چگونه این افکار را بپذیرید و به آنها بگویید که از ذهنتان دور شوند.

مکالمه های ذهنی مثل

“من باید تا الان این کار را تمام کرده بودم” و”ما هرگز از این وضعیت بیرون نمی آیم” ،نمی توانند مثل گذشته قدرت منفی بر ذهن شما داشته باشند.
دقت کنید که اگر به هر فکری محکم نچسبید نمی تواند تأثیر زیادی روی شما داشته باشد.
افکار می آیند و می روند چون اکنون افکار منفی آنقدر ذهن شما را به هم نمی زند.

با رها کردن افکار منفی به جای فشار روانی و مقابله با آن ها ، ذهن شما باز می شود و آرام تر می ماند. همچنین ذهن برای دریافت افکار مثبت آماده و پذیرا است.ممکن است کمی طول بکشد ، به خصوص اگر عادت دیرینه با تفکر منفی داشته باشید ،اما صبر کنید تا به تدریج مغز خود را به تفکر مثبت تر عادت دهید.

در حال انجام مراقبه

 مرحله بعدی: جایگزینی اندیشه

در مقاله دیگری ، شما یاد می گیرید که چگونه قدم بعدی را فراتر بگذارید
جایگزینی اندیشه می تواند ابزاری مفیدی برای مدیریت افکار منفی باشد
آگاهی و جایگزینی اندیشه فقط دو بخش از معما رهایی از افکار منفی و افسردگی است. اما در حقیقت راهکارهایی بسیار قدرتمندی هستند، چون فرد می تواند در هر زمان و هر مکان انجام دهد، ممکن است فرد مبتلا به افسردگی برای شروع کار نیاز به کمک یک متخصص درمانگر داشته باشد ، اما پس از مدتی تفکر مثبت به یک عادت شخصی تبدیل می شود.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *