غذاهایی که می تواند شما را باهوش تر کند

شخصی که با دقت و تمرکز و تعجب نگاه می کند

غذاها از جمله مواردی هستند که نوع و میزان آنها علاوه بر سلامت جسم، در حفظ سلامت روان انسان ها نیز بسیار تاثیر می گذارند. خیلی از افراد برای تنظیم نمودن سیستم بدنی خود از رژیم های مختلف تغذیه ای استفاده می کنند. شما نیز می توانید با تنظیم مواد غذایی که مصرف می کنید، به کاهش دردهای عضلانی، تقویت سیستم ایمنی بدن، از بین بردن سموم بدن، تقویت حافظه و … کمک نمایید. همچنین از آنجایی که غذا تاثیر مستقیمی روی عملکرد مغز دارد، تقویت هوش انسان نیز از جمله مواردی است که، با کمک مواد غذایی مصرفی، به آن کمک نمود. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با 5 غذایی که می تواند شما را باهوش تر کند، بیشتر آشنا کنیم.

شخصی که غذاهایی که باهوش تر میکند را در ذهن خودش به تصویر کشانده است

غذاهایی که می تواند شما را باهوش تر کند

برخی از غذاها مستقیما روی عملکرد مغز انسان تاثیر می گذارند. به همین دلیل مصرف نمودن آنها می تواند در تقویت حافظه، پیشگیری از آلزایمر و همچنین باهوش تر شدن شما بسیار موثر باشد. 5 نمونه از تاثیرگذار ترین مواد غذایی در تقویت مغز و باهوش تر شدن به شرح زیر می باشند.

سبزیجاتی که دارای برگ های تیره می باشند:

سبزیجات از غنی ترین مواد غذایی هستند که سرشار از آنتی اکسیدان های مورد نیاز بدن می باشند. به خصوص سبزیجاتی که دارای برگ های تیره رنگ می باشند، سرشار از انواع آنتی اکسیدان ها به ویژه بتاکاروتن و ویتامین C می باشند. این مواد در تقویت عملکرد مغز تاثیر بسیار زیادی دارند. از طرفی این مواد منبعی غنی از اسید فولیک می باشند که، می توانند در به خاطر سپردن اطلاعات و همچنین افزایش سرعت یادگیری موثر باشند. به همین دلیل مصرف روزانه آنها می تواند به باهوش تر شدن انسان ها کمک نماید.

به طور کلی با توجه به تحقیقاتی که محققان آمریکایی انجام داده اند. مصرف سبزیجاتی که برگ های تیره دارند، می توانند از بیماری هایی که به دلیل بالا رفتن سن به وجود می آیند، پیشگیری نمایند. کاهش حافظه و کند شدن عملکرد مغز از جمله مشکلاتی است که با افزایش سن، نمایان می شوند. بنابراین برای باهوش تر شدن و جلوگیری از آلزایمر در سنین بالا، بهتر است روزانه سبزیجات مصرف نمایید.

بروکلی سبز رنگ

تخم مرغ:

تخم مرغ ها منبعی غنی از ویتامین ها و مواد معدنی هستند، که می توانند در تقویت عملکرد مغز و باهوش تر شدن انسان ها بسیار موثر باشند. از آنجایی که تخم مرغ سرشار از آهن می باشد. می تواند در حفظ و افزایش سلول های خونی، بسیار تاثیر گذار باشد. این سلول های قرمز در خون رسانی به مغز نقش اساسی دارند. به همین دلیل مصرف این ماده غذایی می تواند در حفظ سلامت مغز و تقویت حافظه و هوش کاملا موثر باشد.

از طرفی وجود ویتامین B12 در تخم مرغ، می تواند از پیری زودرس مغز جلوگیری نموده و قدرت یادگیری انسان را نیز افزایش دهد.

ماهی های پر چرب:

قطعا این را شنیده اید که اگر می خواهید فرزندی باهوش تر داشته باشید، سعی کنید آنها را به خوردن ماهی عادت دهید. این موضوع از نظر علمی نیز کاملا ثابت شده است. وجود امگا3 و اسیدهای چرب ضروری بدن در ماهی، می تواند در تقویت عملکرد مغز موثر بوده و از بروز سکته های مغزی و فرسودگی آن جلوگیری نماید. از جمله ماهی هایی که تاثیر بیشتری در بهبود عملکرد مغز دارند می توان به ماهی سالمون، خال مخالی و همچنین ساردین اشاره نمود.

به طور کلی افرادی که از کودکی هفته ای یک بار ماهی خورده اند. افراد خلاق تر و باهوش تری می باشند. همچنین احتمال بروز سکته های مغزی و بیماری های حافظه در این افراد بسیار کمتر از سایر افراد می باشد

عکس ماهی پخته شده
5 غذایی که شما را باهوش تر می کند

شکلات:

شکلات ها از جمله خوراکی های بسیار خوشمزه و پر طرفدار می باشند، که علاوه بر مزه فوق العاده ای که دارند، در تقویت حافظه و باهوش تر شدن شما نیز بسیار موثر می باشند. مواد مغذی موجود در شکلات می تواند به حفظ آرامش انسان و همچنین جلوگیری از پیری مغز کمک بسیاری نماید. با توجه به تحقیقاتی که روی این خوراکی لذت بخش انجام شده است. متوجه شده اند که یک تا دو ساعت پس از خوردن شکلات، جریان خون در میان بافت های مغز بهبود می یابد. که همین در تقویت حافظه و افزایش قدرت یادگیری بسیار موثر می باشد.

چای سبز:

حفظ رطوبت مغز یکی از مهم ترین اصول، برای بهبود عملکرد مغز می باشد. زیرا حدودا 80 درصد مغز از آب تشکیل شده است. به همین دلیل مصرف روزانه 7 تا 8 لیوان آب برای جلوگیری از فرسودگی مغز بسیار حائز اهمیت می باشد. چای سبز نیز می تواند در مرطوب نگه داشتن مغز بسیار موثر باشد. از طرفی این چای سرشار از آنتی اکسیدان هایی است که برای تقویت و حفظ هوشیاری انسان نیز بسیار موثر می باشد.

به طور کلی مصرف روزانه یک فنجان چای سبز، می تواند از زوال مغز جلوگیری نموده و به باهوش تر شدن و افزایش قدرت یادگیری شما کمک نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *