معجزه ای به نام ذهن انسان

تصویر مربوط به مغز انسان

قدرت ذهن انسان

ذهن انسان قدرتمندترین ابر شناخته شده برای انسان است. حتی پیشرفته ترین ابر رایانه در جهان اگر قدرت مغز مهندسان و سازندگان در پشت آن وجود نداشته باشد ، به وجود نمی آمد.
قدرت ذهن انسان بسیار فراتر از توانایی شناختی در ایجاد شگفتی های فناوری است. شگفتی واقعی در قدرتهایی حاصل می شود که به انسان امید و آرزو می دهد ، تمرکز و عزم راسخ می دهد. سه قدرت واقعی ذهن را در ادامه بخوانید:

تصویرسازی

همه انسان ها می توانند چیزهایی را که ندارند و در طلب آن هستند را تصور کنند. اما تفاوتی بین افراد در این تصویرسازی ذهنی وجود دارد :

  • برخی افراد با خیال راحت تر و با آرامش بیشتری به تصورات خود می پردازند
  • در صورتی که برای بعضی افراد این کار فرآیندی سخت تر است

پس وضوح و نتیجه گیری از آن بستگی به تقویت آرامش ذهنی دارد. می توانید هر چیزی را که می خواهید تصور کنید ،چون تخیل بی انتهاست.
یک زندگی کاملاً جدید برای خود و خانواده تان در ذهن ترسیم کنید ، تصویر سازی ذهنی به ما امید می بخشد.
تمرین کنید: در یک جای آرام بنشینید و چشمان خود را ببندید. تعطیلات خوشی که در گذشته گذرانده اید را تصور کنید . هوای آن زمان و بوهای آن لحظه را حس کنید  و صداها را بشنوید.
چقدر طول کیشد؟ 10 ثانیه ؟ می بینید ذهن فوراً شما را به مکانی دور منتقل كرد.

تخیل شما بسیار قدرتمند است.

 مراقبه (مدیتیشن)

تصویر شخصی در حال مدیتیشن

قدرت ذهن برای مدیتیشن در زندگی و هستی  به خودی خود شگفت انگیز است. با نشستن در مراقبه آرام ، مغز واقعاً می تواند خود را به چیزی بهتر از آنچه در گذشته بود تبدیل کند. ممکن است شما با مزایای آرامش و تمرکز مراقبه آشنا باشید ، اما آیا می دانید در پس از مراقبه تغییرات جسمی هم اتفاق می افتد؟
توانایی شما برای پردازش اطلاعات و ایجاد ارتباط بهتر افزایش پیدا می کند. همچنین مواد شیمیایی مانند اندروفین در بدن تولید می شود
همانی که در هنگام ورزش کردن یا شنیدن خبری خوش در بدن ترشح می کند
اندروفین مزایای زیادی در بدن ایجاد می کند که حتی در درمان سرطان هم تاثیر دارد
می توانید تمام این مزایا را فقط با مدیتیشن آرام و رها کردن مغز به دست بیاورید.
به نظر شما این یک قدرت باورکردنی نیست؟

 

 

تمرکز

در دنیایی پر از حواس پرتی ، ذهن توانایی باورنکردنی در تمرکز دارد و می تواند کارها را انجام دهد. شگفت انگیز تر این که  در موقعیت های چالش برانگیز یا استرس زا توانایی انجام کارها را دارد،
با هم یک تست تمرکز سریع انجام بدهیم.حاضری؟
–یک موسیقی که دوست دارید را با صدای بلند پخش کنید و هم زمان تلویزیون را نیز روشن کنید، با وجود این همه دلهره و سر و صدا در اطراف خود ، سعی کنید یک ایمیل برای یک دوست تایپ کنید.
ممکن است کلافه شوید اما زمانی که در موقعیت های مشابه قرار می گیرید و توانایی انجام کار را پیدا می کنید باید به قدرت ذهن خودتان افتخار کنید.

قدرت ذهن یعنی

قدرت ذهن شما بخشی از قدرت خلاق جهان است ، به این معنی که افکار شما با این قدرت کار می کنند. شما جلوه ای از نیروی جهانی هستید. افکار هم دارای قدرت هستند، ذهن قدرتمند تر از فکر
وقتی بارها و بارها فکری را تکرار می کنید ، این قدرت به شما کمک می کند تا افکار خود را به واقعیت تبدیل کنید.

این قدرت ذهن انسان است که هر جنبه ای از واقعیت زندگی شما را تعیین می کند و این انتخاب شماست که چه چیزی را تجربه خواهید کرد.
کیفیت آگاهی شماست که بدون استثنا نوع و کیفیت زندگی شما را تعیین می کند. هر جنبه ای از زندگی شما از نظر جسمی ، مالی ، رابطه ای ، عاطفی و معنوی
تجت تاثیر قدرت فکر و ذهن شما است.

قدرت ذهن انسان چقدر است

“مغز انسان ابزاری است که از ظرفیت ظریف و در عین حال ناشناخته برخوردار است.” – استوارت سیاتون
من شنیده ام که می گویند یک فرد عادی متوسط ​​کمتر از یک دهم قدرت مغز خود استفاده می کند و این دلالت بر این دارد که اگر فقط بتوانم به آن 90٪ دیگر دست پیدا کنم و از آن استفاده کنم ، چه کارهای شگفت انگیز انجام خواهم داد.
برای تمرین تکه ای از آثار کامل شکسپیر را بخاطر بسپارید

 

 

 

 

این نوشته در قدرت ذهن ارسال شده و با برچسب گذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *