3 روش موثر تجسم کردن برای تغییر زندگی

مردی با ابر تجسم

تکنیک های مناسب تصویری بصری می تواند باعث بهبود نحوه احساس و نحوه عملکرد شما شود.

اگر به اطراف خود نگاهی بیندازید ، هر چیزی که به دست انسان ساخته شده در ابتدا به عنوان تصویری در ذهن کسی وجود داشته، ایجاد چیزی که در ابتدا نمی توان تصور کرد غیرممکن است. روانشناسان سالهاست که از تصاویر تصویری استفاده می کنند به عنوان راهی برای کمک به افراد در افزایش عملکرد در فعالیت هایی که نیاز به  مهارت ، ایجاد حالات احساسی مطلوب و رسیدن به اهداف زندگی دارد  .
افرادی که می خواهند بسکتبال یاد بگیرند ، فقط با تجسم سبدهای آن در ذهنشان می توانند پیشرفت قابل توجهی را نشان دهند.
همچنین بصری کردن نواختن پیانو در واقع می تواند توانایی فرد را برای نواختن یک قطعه بهبود بخشد.

 

به عبارت دیگر ، اگر قادر به انجام کاری در ذهن خود باشید،

شانس خود را برای توانایی انجام آن کار را در زندگی واقعی افزایش می دهید.

 

مغز شما در روند شبیه سازی تجربیات آینده به طور مداوم از تجسم استفاده می کند ، اما این روند چنان طبیعی اتفاق می افتد که شما به طور کلی حتی از آن آگاهی ندارید، شما می توانید از تجسم استفاده کنید که می تواند به شما در بهبود اهدافی که برای خود تعیین کرده اید کمک کند.

شبیه سازی در دو حالت ایجاد میشود : نتیجه و فرآیند
نتیجه یک حسی از نتیجه نهایی مورد انتظار است و  فرایند شما را به نتیجه نهایی می رساند. ت
تحقیقات نشان می دهد که برای به دست آوردن بیشترین سود از شبیه سازی ها ، بهتر است از هر دو نوع در کنار هم استفاده کنید.

استفاده از شبیه سازی انگیزه شما را بهبود می بخشد و باورتان را نسبت به توانایی هایتان برای دستیابی به یک هدف افزایش دهد.
در ادامه سه روش تجسم را توضیح دادیم که می توانید برای افزایش کیفیت شبیه سازی ذهنی خود استفاده کنید.
این امر باعث می شود که آنها واقعی تر به نظر برسند و اانگیزه و عملکرد شما را بهبود می بخشند.

تصویر را توصیف کنید

هرچه جزئیات بیشتری در تجسم خودتان داشته باشید ، واقعی تر به نظر می رسد
به عنوان مثال شما میخواهید یک تکه کیک شکلاتی را بخورید اما چون همین لحظه آن را در دسترس ندارید سعی میکنید بلافاصله آن را از ذهن خود دور کنید و مسلما بعد از چند ثانیه آن را فراموش میکنید  حالا اگر به شما بگویم بعد از خواندن این متن ،چشمانت را ببند و آن را تصور کن چه می شود؟

به یک تکه کیک شکلاتی فکر کنید و در مورد جزئیات آن تصور کنید ، خامه ای که روی کیک هست،شکلات روی کیک ، چه طعم و مزه خوبی دارد ، با طعم دادن به تصویر تا وقتی که دهان شروع به آب افتادن کرد ادامه دهید ، حالا تمایل شما برای تهیه یک تکه کیک به طرز چشمگیری افزایش می یابد.

در این مرحله ، فرایند حل مشکل طبیعی مغز شما به کار می رود و به شما کمک می کند تا طرحی را برای دستیابی به آنچه می خواهید تهیه کنید.

دختر بچه در حال تجسم

تاثیر عواطف

احساسات نوعی نمایش مبتنی بر حس در مغز است. از آنجا که ما از دنیای شناخت درمانی میدانیم که احساس (عواطف) بر تفکر مقدم است ، وقتی چیزی را عمیقا حس می کنی ، به یک سطح از اعتقاد مرتبط با آن رسیده ای.
معمولاً در مورد چیزی که می دانید کاملاً غیر واقعی  ناراحت نیستید. به همین دلیل می توانیم حوادث داستانی ناراحت کننده را در تلویزیون و فیلم تماشا کنیم اما دچار آسیب دیدگی بیش از حد نشویم.
با این حال ، هرچه واقعی تر به چیزی اعتقاد داشته باشید ، تأثیر عاطفی آن بر شما تأثیر می گذارد. برای تقویت تجسم میتوانید جزئیات بیشتری را در اطراف خود تصور کنید تا بتوانید تجربه آن را احساس کنید که انگار واقعی است.

پس از شروع کردن به  احساس آن ، از آستانه ای که منجر به عمل می شود عبور کرده اید.
یکی از استراتژی هایی که باعث افزایش شدت احساس تجسم بصری می شود ، گوش دادن به موسیقی متناسب در هنگام تجسم است.

تجربه کردن

تصور کردن چیزی که قبلاً برای شما اتفاق نیفتاده است بسیار دشوار است. ایجاد یک شبیه سازی بصری از زندگی در مریخ بسیار دشوارتر از این خواهد بود که خودد را در اتاق نشیمن تصور کنید. گاهی اوقات برای ایجاد یک شبیه سازی بصری دقیق تر و واقع بینانه تر در ذهن خود ، باید خود را در معرض جزئیات بیشتر در دنیای بیرون قرار دهید.

به عنوان مثال ، اگر واقعاً رویای انجام کارهایی را دارید مانند غواصی و تا به جال انجام ندادید ،  تجسم یک تجربه دقیق را برای شما سخت میکند،
شما لازمه که خودتان  را در معرض تجربه غواصی قرار دهید. شاید لازم باشد که کتاب بخوانید ، فیلم تماشا کنید ، به یک مدرسه غواصی بروید یا با افراد دیگری که تجربه غواصی را دارند ، صحبت کنید.
هر چیزی که باعث افزایش دانش و آگاهی شما در مورد آنچه یک تجربه می شود ، به شما کمک می کند هنگام تجسم ، داده های بیشتری داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *