چطوری ذهن ثروت ساز داشته باشم

تصویر رشد ثروت از خاک

قبل از این که توضیح دهیم که چگونه ذهن ثروت ساز داشته باشیم لازم است نا معنی ذهنیت را به درستی درک کنیم

ذهنیت چیست؟

ذهنیت مثل دریچه ای است که شما توسط آن جهان را مشاهده می کنید
همان طوری که عینک آفتابی کمک می کند توانایی دید داشته باشید،همان طور هم توسط ذهنیت خود چیزها را می بینید و در موردشان فکر می کنید
ذهنیت ما شامل اعتقادات ، درک و نگرش هایی است که نهایتا افکار و تصمیمات ما را معین می کند.

ذهنیت بخش مهمی از ابزار شما برای موفقیت است. پرورش ذهنیت سالم و ثروت ساز به شما کمک می کند تا به اهداف مالی خود برسید و راه هایی برای افزایش پتانسیل درآمدی خود پیدا کنید.

ذهنیت ثروتمند چیست؟

اگر در زندگی افراد ثروتمند دقت کنید متوجه میشید که همه آن ها الگوی یکسانی برای رسیدن به موفقیت داشتند.
این افراد طرز فکر خود را بزرگترین دلیل سعادت خودشان می دانند. طرز فکر ثروت ساز مجموعه ای از عقاید ، عادات و رفتارهایی است که ثروتمندان آن را داند و آن ها را از بقیه جدا می کند. این نوع طرز تفکر شما را راهنمایی می کند تا از پولی که دارید استفاده کنید و آن را چند برابر کنید

اما داشتن ذهن ثروت ساز کار ساده ای نیست این یعنی باهزینه کمتری ، سرمایه گذاری عاقلانه و جستجوی راه هایی برای بهبود وضعیت مالی با حداقل ریسک به ثروت رسیدن.آن ها 10درصد از درآمد خودشان را پس انداز می کنند
اما خبر خوب این است که با کمترین رنج و زحمتی می توانید این ذهنیت را برای خود شکل دهید.

ذهنیت فقیر چیست؟

همان طوری که می دانیم ضد یک طرز فکر ثروتمند و ثروت ساز یک طرز فکر ضعیف و فقیر است. بیشتر کسانی که این “طرز فکر ضعیف” را دارند از توانایی خودشان در مورد داشتن یک ذهن قوی بی خبر هستند.
کسی که طرز فکر فقیری دارد فکر می کند که کسب درآمد کار سختی است، که هرگز از گودال بدهی های خودش بالا نمی آید. این طرز فکر اهداف مالی شما را تضعیف می کند و ثروت را به طور عجیبی از شما دور می کند مگر اینکه برای خنثی کردن آن تلاش کنید.

پنج راه تقویت ذهن ثروتمند

هدف گذاری کن،صبور باش،پشتکار داشته باش

هیچ کسی یک شبه ثروتمند نشده، این نتیجه مستلزم تلاش و پشتکار است.
فیس بوک مارک زاکربرگ را به میلیاردر تبدیل نکرد. او پاداش سخت کوشی و فداکاری خودش را دریافت کرد و از مزایای زحمت خود بهره برد.
برای رسیدن به ثروت آرزوهای خودتان را در سرمایه گذاری های پرخطر که”سریع ثروتمند شوید” خرج نکنید.

یک فرد ثروتمند متوسط ​​10 برابر بیشتر وقت خود را صرف برنامه ریزی امور مالی نسبت به یک فرد متوسط ​​طبقه می کند.

توماس جی استنلی

Thomas J. Stanley, “The Millionaire Next Door”

 

هر ماه هدفی را برای استفاده بهینه از ساعت های خودتان تعیین کنید. مهمتر از همه این که مطمئن شوید که هدفی که برای خودتان ایجاد کرده اید معقول است و به آن پایبند خواهید ماند.

سرمایه گذاری و پس انداز برای آینده

تصویر پس انداز کردن پول

از گذشته گفته شده پول ،پول می آورد و اکثر مردم اینطوری فکر نمی کنند ؟بهره مرکب فرآیندی از رشد است که به شما اجازه می دهد پول سرمایه گذاری شده خود را با گذشت زمان رشد دهید.
در سال 1994 ، بیل گیتس 9/3 میلیارد دلار ثروت داشت و این پول به سرعت رشد کرد و در سال 2014 او به مرد 81.6 میلیارد دلاری تبدیل شد.
این افزایش 9 برابری ثروت تنها به فروش مایکروسافت دامن نزده بود. این نیرو توسط مدیر سرمایه گذاری بیل گیتس مایکل لارسون تأمین شد.
افزایش مداوم قیمت ها برای کالاها و خدمات تورم نامیده می شود که با گذشت زمان ، قدرت خرید کم می شود،اگر استراتژی سرمایه گذاری درستی نداشته باشید یعنی یک پول خود را در یک حساب پس انداز نگه ندارید ضرر زیادی خواهید کرد
سرمایه گذاری پول یک استراتژی اساسی در بین افراد ثروتمند است  و شما مجبور نیستید این کار را به تنهایی انجام دهید. یاد بگیرید که چگونه سرمایه گذاری کنید یا به دنبال کمک باشید.

فشار و سختی را تحمل کنید

اکنون که متوجه شدیم که پس انداز امری است مهم ، وقت آن است که روی مهمترین چیز سرمایه گذاری کنید:
خودتان
ما هر روز بیش از دو ساعت در این رسانه ها را تلف می کنیم. اگر می خواهید ذهنی ثروتمند داشته باشید، به جای این که  وقت خود را صرف تماشای تلویزیون یا گشت و گذار در شبکه های اجتماعی می کنید به سلامت و بدن خود توجه کنید و از خودتان مراقبت کنید.
اگر از قبل روی سلامتی روحی و جسمی خود تمرکز نکرده اید ، “عادات سلامتی بهتر” مانند غذا خوردن سالم ، خوابیدن صحیح و ورزش کردن را یاد بگیرید و تمرین کنید.
کتاب ها و دوره های انگیزشی شرکت کنید و هر روز با انگیزه بیشتری از خواب بیدار شوید.

مهارت های مذاکره خودتان را تقویت کنید.

در این صورت در برقراری ارتباط و صحبت از رییس تا شخصی عادی تبحر پیدا می کنید.
مهارت های جدیدی در حوزه هایی که  به آنها علاقمند هستید یاد بگیرید. از کجا می دانید شاید روزی آن مهارتی که امروز آموخته اید بعداً به برای شما به فرصتی برای ثروت تبدیل شود.

نگرش مثبت داشته باشید

تصویر یک شخص خوشحال و مثبت بین

شاید در مورد قانون جذب شنیده باشید:

قانون جذب می گوید که شما چیزی را جذب می کنید که به آن فکر می کنید و احساس داریدبه عبارت دیگر ، افکار و اعمال ما افکار و اعمال مشابهی را به خود جلب می کند. اگر مثبت فکر کنید شرایط و عوامل مثبت را در زندگی خودتان جذب می کنید.
اگر به فکر ایجاد ثروت باشید ، ثروت بیشتری را به زندگی خود وارد خواهید کرد.
شما باید افکار مثبت ثروت ساز و فراوانی را پرورش دهید. اگر روی منفی و فقر و نداری تمرکز کنید ، ناامید خواهید شد و رویاهای خود را رها خواهید کرد.
با پاک کردن افکار منفی از ذهن خود شروع کنید. آنها را با افکاری مانند

  • من ثروتمند هستم
  • من موفق هستم

جایگزین کنید
راه رسیدن به ثروت آسان نیست ، اما اگر از همین امروز شروع به پرورش ذهن خودتان کنید ، آسان تر خواهد بود. شما باید باور داشته باشید که موفق می شوید.

چقدر طول می کشد تا یک ذهنیت ثروتمند ایجاد شود؟

بهترین بخش ایجاد ذهنیت ثروت این است که می توانید بلافاصله شروع کنید – با آموزش ، استراتژیک و سپس اقدام.
نکته اصلی این است که ابتدا با مشخص کردن اهداف کوچک شروع کنید.
این سرمایه گذاری های کوچک مانند بهره مرکب ، به مرور زمان ایجاد می شوند و پیشرفت شما را به سمت اهداف ثروت خود بیشتر می کنند.
طی ماه ها ، هفته ها یا حتی روزها ، اهداف ثروت شما در مسیر موفقیت قرار می گیرد.

انجام دهید

فرمول ساده ای برای دنبال کردن ثروت وجود ندارد. شاید شما یک ایده درخشان داشته باشید. شاید با یک مؤسس عالی همکاری تجاری شروع کنید شاید ، مانند اکثر ما سخت کار کنید اما باهوش باشید و راه خود را برای ثروت سرمایه گذاری کنید.
با این حال ، کسانی که این کار را تا انتها انجام می دهند ، افرادی خواهند بود که قادر به توسعه و پایبندی به طرز فکر ثروت ساز هستند.

هدف گذاری و دنبال کردن اهداف تا تحقق کامل آنها بسیار دشوار است و به تلاش و پشتکار برای غلبه بر موانع نیاز دارد، اما در نهایت به چیزی دست خواهید یافت که ارزش این همه سخت کوشی را خواهد داشت.تمام آنچه که لازم دارید تعیین هدف، سخت کوشی و تسلیم نشدن است، هر زمان که در طول این مسیر انگیزه خود را از دست دادید به خاطر بیاورید در انتهای مسیر ثروتی بی انتها انتظار شما را می کشد و مسیر برایتان زیبا خواهد بود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *