خودت را با نیروی اعتماد به نفس شارژ کن

تصویر شارژ ذهنی و اعتماد به نفس

از کجا بفهمیم اعتماد به نفس داریم

با اعتماد به نفس‌ ها مثبت‌گرا هستند و همیشه مسائل را مثبت و خوب می‌بینند و افکارشان را با صدای بلند بیان می‌کنند، آنها به نکات منفی توجه دارند،واقع بین هستتند ولی هیچ‌گاه درباره موضوعات منفی حرفی نمی‌زنند.
افراد دارای اعتماد به نفس معمولا یک مشخصه یکسان دارند و آن سکوت‌های معنی‌دار آنهاست که در میان جملات دیگران و جملات خودشان از این سکوت‌ها استفاده می‌کنند. این سکوت‌ها برای جلب ‌توجه و گرفتن زمان برای فکر کردن درباره جملات دیگران است. آنها می‌دانند کجا ساکت شوند و چه وقت شروع به صحبت کنند.

 

نشانه های افراد با اعتماد به نفس پایین چیست؟

تصویر پسری با اعتماد به نفس پایین

  • چنین افرادی همیشه توانایی های خودشان را نادیده می گیرند
  • همیشه فکر می کنند نسبت به خودشان برتری دارند
  • زمانی که از آن ها تعریف و تمجیدی می شود آن را باور نمی کنند
  • نسبت به خود و عقایدشان انتقاد می کنند و خودشان را باور ندارند

درمان اعتماد به نفس پایین

  • گفتگوی ذهنی مثبت داشته باشید.
  • زمانی که شروع به انتقاد از خودتان می کنید بلافاصله خصوصیات مثبت خودتان را به یاد بیاورید و اگر شرایطش را داشتید بلافاصله همه آن مثبت ها را یادداشت کنید.
  • از نگرانی بی مورد در مورد آینده دست بکشید، برنامه ریزی داشته باشید اما در لحظه زندگی کنید
  • ورزش کنید، این یعنی این که شما به سلامتی جسم خودتان توجه دارید و بیشتر به خودتان باور پیدا می کنید.

زبان بدن افراد با اعتماد به نفس بالا

طرز ایستادن بسیار مهم است و نگرش افراد را نسبت به شما تعیین می‌کند. اگر راست بایستید، با اعتماد به نفس، قوی و باوقار به نظر خواهید رسید، در حالی‌که قوز کردن و خمیده ایستادن، می‌تواند ظاهر شما را طوری نشان دهد که انگار فردی ضعیف هستید و به خودتان اطمینان ندارید.
هر دو شانه‌ی خود را به عقب بکشید و کمرتان را صاف کنید. عضلات فوقانی بدن‌تان را آزاد کنید و در وضعیت راحت قرار دهید. با این کار می‌توانید استرس و تنش درونی خود را مخفی کنید( اگر در مرحله شروع افزایش اعتماد به نفس خود هستید) و نهایتا پس از مدتی ایستادن با شانه های صاف امری معمولی می شود.

سعی نکنید تا جلب توجه کنید

اگر می‌خواهید اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید، تمرکز خود را بر دیگران افزایش دهید، اما به دنبال این نباشید که توجه آنها را جلب کنید.
سعی کنید بیشتر از آنکه به خودتان توجه کنید به دیگران و تأثیری که در هنگام معاشرت بر آنها می‌گذارید، تمرکز کنید.
نتیجه‌ی کلی این مطلب این است که از طریق زبان بدن، می‌توانید خود را با اعتماد به نفس‌تر از آنچه واقعا هستید به مخاطبان‌تان نشان دهید. اما این بدان معنی نیست که با اجرای این ترفندها فقط به طور ظاهری اعتماد به نفس خود را حفظ خواهید کرد، بلکه به تدریج و با تمرین زیاد، این ترفندها جزئی از رفتارتان خواهند شد و اعتماد به نفس واقعی نیز در شما شکل خواهد گرفت.

رابطه اعتماد به نفس و استرس

استرس و اعتماد به نفس به هم مرتبط هستند
افرادی که چنین هستند به دلیل نداشتن روابط اجتماعی موثر بیشتر مواقع دچار استرس هستند، می توان سطح پایین عزت نفس را با سطح استرس بیشتر مرتبط دانست.
استرس مداوم می تواند به تدریج اعتماد به نفس سالم را نیز به مرور کاهش دهد. در مقابل ،خودباوری بالا می تواند به عنوان نوعی محافظ در برابر سطح بالای استرس عمل کند .

برای خودت چالشی ایجاد کن

افراد دارای اعتماد به نفس سالم اجازه نمی دهند کمبود خودباوری مانع از تلاش های جدید شود.
برای خودتان هدفی مشخصی کنید، منظور از هدف می تواند انجام دادن کاری کوچک هم باشد ،
مثل شرکت در یک کلاس ورزش یا رفتن به یک مناسبت اجتماعی، وقتی تصمیم به انجام کاری جدید میگیرید و وقتی آن را انجام می دهید به افزایش عزت نفس شما کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *